FARTYGSTRAFIK

(EP) = Euroports Agency
(KL) = Kraftline Agency

ANKOMST

ETA

Vessel

Flag

Nt

Dwt

LOA

From

To

Quay / Note

17.07.2024
22:00
Sea Carrier
NO
3625 t
9822 t
107 m
Parainen
Casablanca
(EP) L1-L3.Shifting to L3 19.7 24:00.
19.07.2024
08:00
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Riga
Flushing
(EP) BQ_L1.Shifting to L1 20.07 PM.
20.07.2024
12:00
Lady Christina
NL
2100 t
5441 t
109 m
Skulte
Fecamp via Rauma
(EP) L2.Berthing to L2 after dep of Baltic Enabler.
20.07.2024
07:00
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemünde
(EP) L1
22.07.2024
18:00
Oslo Wave 3
NO
5920 t
17482 t
143 m
Gdansk
Alexandria via Oulu
(EP) L1

FARTYG I HAMNEN OCH AVGÅNG

ETD

Vessel

Flag

Nt

Dwt

LOA

From

To

Quay / Note

18.07.2024
13:00
Roland Essberger
PT
9124 t
120 m
Moerdijk
Rauma
(GAC) L2 Moored.
17.07.2024
21:00
Maxima
NL
4475 t
14200 t
150 m
Mosjöen
La Pallice, Motril, Livorno
(EP) L1 Moored.

AVGÅTT

ATD

Vessel

Flag

Nt

Dwt

LOA

From

To

Quay / Note

17.07.2024
16:55
Jasperland
PT
2525 t
5700 t
106 m
Hargshamn
Skulte
(EP)
14.07.2024
17:32
FWN Space
NL
3408 t
10546 t
122 m
Karlsborg
Chalkis
(EP)
13.07.2024
22:32
Furuvik
SE
1350 t
4500 t
100 m
Pargas
Oulu
PK
13.07.2024
11:22
Botnia Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemunde
(EP)
13.07.2024
04:55
Mai Lehmann
AG
1548 t
4135 t
90 m
Pärnu
Riga
(EP)
12.07.2024
07:05
Maritime Victory
PA
10108 t
28344 t
170 m
Rahja
Alexandria
(EP)
12.07.2024
12:55
Karin Lehmann
AG
1548 t
4071 t
90 m
Stora Vika
Sölvesborg
(EP)
11.07.2024
06:00
Livland
PT
1958 t
5464 t
100 m
Riga
Karskär
(EP)
06.07.2024
13:15
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemünde
(EP)
04.07.2024
20:00
Stellamar
CY
1415 t
5445 t
90 m
Lierstranda
Raahe
(EP)
04.07.2024
22:50
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115.2 m
Rauma
Szczecin
(EP)
04.07.2024
23:59
Runa
CY
2208 t
6350 t
111 m
Kemi
Pärnu
(EP)
01.07.2024
22:10
Electramar
Cy
1415 t
5424 t
90 m
Klintehamn
Raahe
(EP)
30.06.2024
00:53
Lady Christina
NL
2100 t
5441 t
109 m
Skulte
Hull & Fecamp
(EP)
29.06.2024
11:26
Tavastland
SE
6938 t
16000 t
191 m
Husum
Travemünde
(EP)
25.06.2024
21:12
Annette Essberger
PT
11340 t
126 m
Rotterdam
Kotka
(GAC)
24.06.2024
01:58
Jutland
CY
2681 t
7774 t
120 m
Riga
Rundvik
(EP)
22.06.2024
13:20
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemünde
(EP)
21.06.2024
11:32
Johanna Helena
CY
2690 t
6605 t
112 m
Hargshamn
For orders
(EP)
20.06.2024
10:02
Mirjam
PT
2341 t
6050 t
114 m
Söderhamn
For orders
(EP)
19.06.2024
17:16
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Riga
Flushing
(EP)
18.06.2024
18:48
Volgaborg
NL
3688 t
11850 t
143 m
Kokkola
La Pallice, Tarragona, Livorno
(EP)
14.06.2024
23:15
Emilie
FI
1638 t
4206 t
88 m
Kokkola
Kotka
(EP)
14.06.2024
14:44
Froland
FI
3625 t
9270 t
107 m
Gdansk
Bejaia via Pori
(EP)
10.06.2024
00:40
Lady Mathilde
NL
2366 t
5875 t
115 m
Hargshamn
Emden
(EP)
10.06.2024
18:45
Stoc Baltic
CY
2289 t
6824 t
119 m
Rotterdam
(GAC)
10.06.2024
08:00
Karion
AG
1548 t
4105 t
90 m
Stora Vika
For orders
(EP)
07.06.2024
05:31
Halland
CY
2566 t
6795 t
119 m
Skulte
For orders
(EP)
04.06.2024
10:59
Gisela Essberger
PT
3000 t
9554 t
125 m
Rauma
(GAC)
01.06.2024
17:24
Botnia Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Oulu
Travemunde
(EP)
31.05.2024
17:51
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Rauma
Stettin
(EP)
30.05.2024
13:42
BBC Bangkok
AG
2841 t
8045 t
128 m
Kalajoki
Cuxhaven
(AA)
28.05.2024
12:00
Finlandia Seaways
DK
3459 t
8702 t
163 m
Fredricia
Rostock
(EP)
28.05.2024
21:32
Peace
BG
5709 t
16817 t
152 m
Oxelösund
Alexandria
(EP)
27.05.2024
07:05
Karl-Erik&Oxelösund
DE
970 t
6695 t
93 m
Norrköping
Luleå
(EP)
25.05.2024
15:55
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemünde
(EP)
23.05.2024
18:25
BBC Bergen
PT
2841 t
8000 t
128 m
Kokkola
Rouen
(EP)
21.05.2024
00:02
Oslo carrier 2
NO
3625 t
9302 t
107 m
Koge
Casablanca via Orrskär
(EP)
15.05.2024
00:25
Erieborg
NL
3607 t
10750 t
138 m
Riga
Motril,Livorno,La Pallice
(EP)
09.05.2024
15:10
Soniland
GI
1548 t
4128 t
90 m
Klintehamn
Kemi
(EP)
09.05.2024
11:50
Annika
FI
1196 t
3560 t
82 m
Mariehamn
Härnösand
(Pro Kalske)
08.05.2024
21:55
Sea Endurance
NO
3396 t
9382 t
110 m
Haraholmen
Misurata
(EP)
08.05.2024
08:04
Timberland
GB
6901 t
20406 t
153 m
Hull
Alexandria
(EP)
04.05.2024
10:45
Furuvik
SE
1350 t
4500 t
100 m
Pargas
Mariehamn
PK
02.05.2024
11:00
Lady Clarissa
NL
2100 t
2458 t
109 m
Skulte
Rauma
(EP)
30.04.2024
05:23
Österbotten
PT
2168 t
5880 t
109 m
Östrand
Karlsborg
(EP)
29.04.2024
09:50
Norrbotten
PT
2358 t
5527 t
100 m
Riga
Vaasa
(EP)
28.04.2024
13:05
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemunde
(EP)
27.04.2024
00:10
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Rauma
Emden
(EP)
27.04.2024
21:50
Coe Anna
DE
3625 t
9241 t
107 m
Kemi
Casablanca via Rauma
(EP)
26.04.2024
13:50
Varma&Partner
FI
135 t
550 t
48 m
Turku
Pori
(EP)
26.04.2024
11:02
Froland
AG
3625 t
9270 t
107 m
Sundsvall
Izmir,Matras,Limas
(EP)
25.04.2024
21:30
Lady Christina
NL
2100 t
5441 t
109 m
Hargshamn
Fecamp via Rauma
(EP)
23.04.2024
07:35
Otso
FI
2157 t
100 m
20.04.2024
10:27
Nike
MT
2428 t
7770 t
123 m
Umeå
Norrköping
(GAC) L3
19.04.2024
06:40
ESL America
CY
5824 t
17500 t
143 m
Luleå
Hull
(EP)
18.04.2024
18:05
Oslo Wave 3
NO
5920 t
17482 t
143 m
Kemi
Alexandria&Mersin
(EP)
16.04.2024
21:55
Vikingbank
NL
3688 t
12000 t
142 m
Kokkola
Tarragona&Livorno
(EP)
09.04.2024
16:55
Lady Clarissa
NL
2100 t
5458 t
109 m
Riga
Fecamp via Rauma
(EP)
31.03.2024
22:05
Agnes Essberger
PT
3435 t
11340 t
126 m
Stade
(GAC)
10.03.2024
09:07
Furuvik
SE
1350 t
4500 t
100 m
Pargas
Oulu
PK
08.03.2024
13:50
Jämtland
AG
2681 t
7250 t
120 m
Lierstranda
Kunda
(EP)
06.03.2024
18:53
Sea Prospect
NO
3396 t
9385 t
110 m
Oxelösund
Alexandria, Mersin
(EP)
01.03.2024
10:37
Tavastland
SE
6938 t
16000 t
190 m
Husum
Travemünde
(EP)
29.02.2024
09:25
Nyland
CY
2566 t
6777 t
119 m
Skulte
Hargshamn
(EP)
28.02.2024
21:30
Volgaborg
NL
3688 t
11850 t
142 m
Köpenhamn
La Pallice,Motril,Livorno
(EP)
23.02.2024
13:45
Baltic Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kokkola
Oulu
(EP)
21.02.2024
12:00
Finnland
PT
2697 t
7098 t
117 m
Riga
Ventspils
(EP)
21.02.2024
19:18
Sea Steamer
NO
3625 t
9905 t
107 m
Bålsta
Bejaia
(EP)
20.02.2024
Lady Mathilde
NL
2366 t
5875 t
115 m
Rauma
Emben
(EP)
13.02.2024
16:25
Prima Viking
FI
1585 t
4748 t
89 m
Mariehamn
Pori
(PL)
11.02.2024
08:10
Ocean Carrier
PT
3625 t
9100 t
107 m
Oulu
Casablanca
(EP)
11.02.2024
02:50
ESL America
CY
5824 t
17500 t
143 m
Amsterdam
Alexandria
(EP)
11.02.2024
16:27
Aava VG
CY
1527 t
4382 t
90 m
Kokkola
Pärnu
(EP)
07.02.2024
02:05
Oslo Wave 4
NO
5920 t
17539 t
143 m
Kaskinen
Alexandria
(EP)
31.01.2024
14:00
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Emden
Szczecin
(EP)
26.01.2024
12:30
Lady Mathilde
NL
2366 t
5875 t
115 m
Skulte
Emden
(EP)
25.01.2024
16:55
Elbeborg
NL
3846 t
12004 t
145 m
Kokkola
Livorno,Motril
(EP)
23.01.2024
18:00
Jämtland
NL
2681 t
7240 t
119 m
Riga
Domsjö
(EP)
22.01.2024
20:26
Lady Clarissa
NL
2100 t
5458 t
109 m
Hargshamm
Fecamp
(EP)
20.01.2024
08:40
Eira
FI
5900 t
19625 t
158 m
Riga
Luleå
(EP)
18.01.2024
13:34
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Liepaja
Emden
(EP)
12.01.2024
00:32
Lady Mathilde
NL
2366 t
5875 t
115 m
Riga
Emden
(EP)
29.12.2023
22:07
Österbotten
PT
2168 t
5880 t
110 m
Karlsborg
Karskär
(EP)
28.12.2023
12:27
Nassauborg
NL
6827 t
20529 t
174 m
Belfast
Alexandria
(EP)
23.12.2023
19:05
Elba
AG
3856 t
10683 t
147 m
Stockholm
Martas, Limas
(EP)
22.12.2023
01:00
Thuleland
SE
6938 t
13800 t
190 m
Husum
Lubeck
(EP)
20.12.2023
15:05
Sea Explorer
NO
3396 t
9382 t
110 m
Oulu
Casablanca
(EP)
14.12.2023
00:59
FWN Arctic
NL
4276 t
12500 t
144 m
Ventspils
Kemi
(KL)
08.12.2023
12:00
Thuleland
SE
6938 t
13800 t
190 m
Husum
Travemunde
(EP)
08.12.2023
00:03
Havelland
PT
2441 t
6052 t
111 m
Oulu
Emden
(EP)
05.12.2023
09:40
Amira Nour
PA
10108 t
28189 t
169 m
Kokkola
Alexandria
(EP)
01.12.2023
07:00
Pasila
FI
4597 t
13367 t
137 m
Oulu
Casablanca
(EP)
29.11.2023
22:00
Värmland
PT
2370 t
5580 t
100 m
Husum
Fecamp
(EP)
28.11.2023
19:15
Lady Mathilde
NL
2366 t
5904 t
115 m
Skulte
Emden
(EP)
23.11.2023
15:30
Lady Monique
NL
2366 t
5875 t
115 m
Emden
Emden
(EP)
20.11.2023
18:35
Seeland
PT
2697 t
7064 t
117 m
Riga
Tunadal
(EP)
18.11.2023
15:08
Deo Volente
NL
1198 t
3450 t
105 m
Kiel
Gdansk
(BLF)
18.11.2023
11:24
Botnia Enabler
SE
17946 t
28000 t
242 m
Kemi
Travemünde
(EP)

Senast uppdaterad:

JAKOBSTAD HAMN AB

Alholmsvägen 76
68600 JAKOBSTAD
FO-nummer: 2650921-9

Förmedlarkod: HANDFIHH
E-faktureringsadress:
003726509219

© Pietarsaaren Satama Oy 2017